Drodzy uczniowie!


1. W ramach zajęć świetlicowych przesyłam pomysły na ciekawe spędzanie czasu wolnego w domu. Chciałabym zachęcić uczniów do stworzenia przez siebie ciekawej historyjki obrazkowej pt. „Mój tydzień”.
Weźcie duży karton, podzielcie go na 7 części, następnie w każdym z tych 7 okienek narysujcie, co robicie w ciągu dnia kiedy jesteście w domu.
Powodzenia!

 

2. Okres kwarantanny to nie tylko nauka. Spróbujcie znaleźć chwilę czasu dla siebie.

Dzisiaj proponuje tematykę wiosenną czyli zwiastuny wiosny: ptaki, rośliny, zwierzęta.
Za oknem widać coraz więcej oznak wiosny. Na niebie promienie słońca, śpiew ptaków i pierwsze kwiaty, które kryją się gdzieś w lesie, na polanach czy ogródkach.
Zachęcam do wyszukania w swoich podręcznikach, książkach, albumach, czasopismach czy internecie pierwsze wiosenne kwiaty. Porozmawiajcie o nich, jak wyglądają, gdzie można je spotkać, które podobają się Wam najbardziej.
Czy udało się Wam odnaleźć: krokusy, pierwiosnki, tulipany, przebiśniegi, forsycje, przylaszczki, sasanki, zawilce, fiołki itp.
Możecie stworzyć obraz farbami swoich ulubionych kwiatów lub własny album kwiatów wiosennych.

 

Pozdrawiam

3. Proponuję również rozwiązać krzyżówkę o wiosennych ptakach Pamiętajcie również o tym, aby nie spędzać zbyt długo czasu przed komputerem i regularnie ćwiczyć.

https://drive.google.com

 

Propozycja ćwiczeń.

https://wordwall.net/pl/resource/1048638/%c4%87wiczymy-zdalnie

 

Powodzenia!

Pozdrawiam wiosennie !

Ewelina Pilichowicz