„Cała Polska Czyta Dzieciom”

Znany pisarz Umberto Eco powiedział kiedyś, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Książka pomaga dorosłym i dzieciom doświadczać pełni życia. Czytanie wartościowych lektur ma same zalety. Nie tylko uczą one i wychowują, ale także bawią. A zabawy naszym przedszkolakom nigdy nie powinno zabraknąć. Nauczmy je nawyku czytania, zanim zasiądą w szkolnej ławce. Niech książka, a nie komputer podłączony do sieci, będzie pierwszym nauczycielem czytania i poszukiwania przygód.  Sprawmy, aby książki miały swoje szczególne miejsce przedszkolu i domu. Bądźmy architektami szczęśliwego dzieciństwa!” (na podstawie artykułu „O czytaniu i książkach słów kilka” D. Jackiewicz).                                                                                                        

14 września w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasze przedszkole odwiedziła Pani Madzia - mama Adasia. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały historii o Leosiu, a później o niej opowiadały. W nagrodę za piękne słuchanie dostały słodkie niespodzianki.

                                                                                                                     Dziękujemy!