Warsztaty rodzinne w przedszkolu

5 października w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczno – techniczne  malowania odlewów gipsowych, prowadzone przez Panią Joannę Banach Dyrektora Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego „Nowy Start” w Ruszkowie i  oraz Panią Żanetę Liberadzką wolontariuszką fundacji  EFOP w Gostyninie. W warsztatach brały udział wszystkie dzieci z przedszkola, ich mamy oraz dwie babcie. Takie zajęcia były dla przedszkolaków wielką atrakcją jak i również kreatywną formą edukacji. Dzieci podczas warsztatów rozwijały swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne oraz umacniały więzi rodzinne. Przedszkolaki oraz ich opiekunowie pod bacznym okiem prowadzących  malowali odlewy gipsowe a po wyschnięciu pakowali je dla bliskich jako prezent . Wśród odlewów znalazły się: obrazki z kwiatami do powieszenia, zwierzątka, owoce, samochody itp. Ten miło spędzony czas na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci jak również ich bliskich.