Rodzice najmłodszych czytają bajki w przedszkolu

Kolejną inicjatywę mającą na celu zapoznawanie najmłodszych z literaturą dziecięcą oraz kształtowanie nawyku samodzielnego sięgania po książkę podjęła w dniu 8 października pani Aleksandra - mama Zuzi.

Podczas czytania  bajki -  „Trzy małe świnki”  Pani Ola starała się jak najdłużej skupić dziecięcą uwagę. Przedszkolakom bardzo podobały się losy trzech świnek. Po wysłuchaniu bajki, maluchy wzorowo odpowiadały na pytania przygotowane przez mamę Zuzi. Poza wartościami edukacyjno-wychowawczymi wynikającymi z faktu zapoznawania dzieci z literaturą, spotkania z rodzicami  w naszym przedszkolu są ważnym elementem integracji obydwu środowisk, dużym przeżyciem dla dzieci i wzmocnieniem ich samooceny. Oczywiście na koniec były również słodkie niespodzianki, które bardzo ucieszyły najmłodszych.