POMAGAMY ZIEMI!

[Zobacz zdjęcia]

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest dbanie o przyrodę. W porozumieniu z Nadleśnictwem Gostynin oraz leśniczym- panem Bogusławem Kalinowskim- członkowie  Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, którego opiekunem jest pani Anna Dembowska,  dwukrotnie wybrali się do lasu, aby zbierać żołędzie. Mają one być wykorzystane do wysiewania młodych dębów w celu odmładzania drzewostanu. Zbiórka udała się! Prawie 200 kilogramów żołędzi powędruje do przygotowania siewek. Dla uczniów była to ciekawa lekcja przyrody, ale i niezwykła frajda, bo pobyt w lesie stał się okazją do zabawy w chowanego. W dowód wdzięczności za solidną pracę pan Kalinowski zorganizował dla młodzieży ognisko z kiełbaskami. Miło będzie kiedyś zobaczyć w pobliskim lesie wielkie dęby, którym pomogliśmy wyrosnąć!