II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Trębkach

28.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Trębkach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyroda w twórczości Marii Kownackiej”. W  konkursie  wzięło udział  34  uczestników z  klas  0 – VIII.

Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowania twórczością pisarki, ukazanie piękna twórczości Marii Kownackiej , kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,  odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych, promowanie talentów recytatorskich, wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i prozy, upowszechnianie kultury żywego słowa,  budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

Dwie komisje  konkursowe  w poszczególnych kategoriach wiekowych  przyznały   nagrody  i  wyróżnienia.

W kategorii wiekowej oddział przedszkolny:

I miejsce- Adrianna Domżał (SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku)

II miejsce – Zuzanna Przybysławska (SP im. Marii Kownackiej w Sokołowie)

III miejsce – Antoni Michalak (SP w Trębkach)

Wyróżnienia- Igor Pewniak(SP w Trębkach),Alicja Kołodziejczyk(SP w Trębkach)

W kategorii wiekowej klasy I-III :

I miejsce – Maria Drabik (SP im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym )

II miejsce – Maria Luiza Migdalska (SP w Lucieniu)

III miejsce – Tobiasz Zając (SP im. Marii Kownackiej w Sokołowie)

Wyróżnienia- Hanna Wypych (SP w Trębkach), Artur Marciniak (SP im. Marii Kownackiej w Sokołowie)

Gratulujemy!.