NIEPODLEGŁA, ZMARTWYCHWSTAŁA!

Jak co roku w listopadzie członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Kombatantów przygotowali uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Zaprosiliśmy na nią  zacnych gości: Prezesa Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z oddziału w Gostyninie- Pana Ireneusza Zająca oraz pana Feliksa Sławińskiego- członka Zarządu.
Po akademii uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii. Panowie kombatanci zainteresowali dzieci swoją opowieścią, w której życie przeplata się z dziejami narodu. Społeczność szkolna podziękowała przybyłym za obecność.
Był to również ważny dzień dla uczniów klasy czwartej, gdyż tradycją stało się, iż właśnie podczas Święta 11 Listopada otrzymują oni legitymacje członkowskie SKPK. Rozstrzygnięty został również konkurs Moja szkoła wczoraj, dziś i jutro organizowany przez panie: Jolantę Michalak, Annę Zaleską i Agnieszkę Polichnowską. Laureatami zostali: Tobiasz Zając, Natasza Myszkowska, Marcel Domżał, Amelia Zalewska, Miłosz Grzegorczyk . Gratulujemy nagrodzonym!