DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Print E-mail

 


Ważnym dniem w naszej szkole jest święto Patrona- Marii Kownackiej. Odbywa się on w lutym, ponieważ w tym właśnie miesiącu przypada kolejna rocznica śmierci pisarki.
29 lutego wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zebrali się w sali reprezentacyjnej, gdzie wprowadzono sztandar  i odśpiewano hymn szkoły. Następnie odbyła się prezentacja sylwetki pisarki, która swoje życie poświęciła twórczości dla dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały w konkursie wiedzy o życiu i twórczości pisarki. Konkurs czytelniczy sprawdzał stopień znajomości książek Kownackiej. Reprezentanci klas lepili postacie bohaterów książek, przedstawiali kalambury tytułowe, odpowiadali na podstawie czytanych fragmentów utworów na zadawane przez komisję pytania.
Nauka poprzez zabawę to jest to, co lubimy najbardziej. W kategorii klas IV-VI I miejsce zdobyła klasa VI, II- klasa V, III- IV klasa. W klasach młodszych wszyscy otrzymali zaszczytny tytuł laureata.Gratulujemy uczestnikom konkursu!

 

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.