Get Adobe Flash player

 

W dniu 3 listopada w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”. Ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.
Ostatecznie, po długich naradach, Jury wyłoniło następujących laureatów:

Punkty Przedszkolne:
I miejsce - Julia Szczupałkiewicz – ZSPiG w Emilianowie
I miejsce - Hubert Buchner – ZSPiG w Lucieniu

Oddziały Przedszkolne:
I miejsce -  Nikola Buchner – ZSPiG w Lucieniu
II miejsce -  Julia Kłosińska  - ZSPiG w Solcu
III miejsce – Sandra Lewandowska – SP w Teodorowie
Wyróżnienia: Klaudia Zielińska -  ZSPiG w Białotarsku
Jakub Gralak - SP w Sokołowie

 

Klasy I – III
I miejsce – Weronika Świderek – SP w Teodorowie
I miejsce – Paweł Gałecki – ZSPiG w Białotarsku
II miejsce – Karolina Wojtczak – ZSPiG w Białotarsku
II miejsce – Igor Dan – ZSPiG w Lucieniu
III miejsce – Julia Winiecka – ZSPiG w Białotarsku
III miejsce – Kacper Bajerowicz – SP w Sokołowie
Wyróżnienia: Łukasz Laskowski – SP w Sokołowie
Alan Kurek – ZSPiG w Solcu

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

[Zobacz zdjęcia]

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

Dnia 15 maja 2015 r.  uczniowie oraz opiekunowie: Jolanta Michalak, Jolanta Zielińska, Agnieszka Polichnowska i Anna Dembowska wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Poznali historię powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Zjechali windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi,  przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeli wyeksploatowane komory solne. Zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie i inne osobliwości górnictwa solnego.
Następnie w Kruszwicy weszli na szczyt Mysiej Wieży, stanowiącej doskonały punkt widokowy. Z jej szczytu zachwycali się widokiem na malownicze zatoczki i wysepki jeziora Gopło, miasto oraz rozległą równinę kujawską. Równie atrakcyjny był rejs statkiem spacerowym "Rusałka" po jeziorze.
Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły. Już nie możemy się doczekać następnej wyprawy!


 

 

Dnia 4 maja odbył się w naszej szkole apel upamiętniający Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas V i VI przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli zebranym, jakie znaczenie dla Polski miało uchwalenie tak ważnego dokumentu.

Jakże jesteśmy szczęśliwe
dziś my - polskie dzieci, 
w wolnym urodzone kraju!
Jakże jasno dziś nam Biały Orzeł świeci
w dniu Trzeciego Maja!
Dziś w wolnej Polsce naród cały
święci ten dzień radosny, 
dzień wolności i chwały,
święto wiosny
!


 

 

 

30 kwietnia odbyła się wycieczka do Zoo Safari w Borysewie.  Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie  ogrodu Zoo Kolejką. Przewodnik zapewnił  interesujący komentarz dotyczący oglądanych  gatunków dzikich zwierząt. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, w trakcie których  miały możliwość pogłaskać żółwia, węża oraz jaszczurkę. Kolejną atrakcją w czasie wycieczki było pokazowe karmienie lwów, a po nim godzinna zabawa w przepięknej Figlarni. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych w Mini Zoo. Pod okiem pracownika ogrodu zoologicznego  dzieci  bawiły się wspaniale karmiąc zwierzęta .


 

 

 

 

 

 

Pod takim hasłem uczniowie klasy piątej przygotowywali się do konkursu mitologicznego, do którego zaprosiła nas Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach. Wykonaliśmy tytaniczną pracę i okazało się, że wiedza dotycząca starożytnych wierzeń greckich wcale nie jest naszą piętą achillesową. Z olimpijskim spokojem 29 kwietnia czteroosobowa drużyna (Marta Balcerzak, Klaudia Garstka, Karolina Rędzikowska i Mateusz Osiński) heroicznie zmagała się z trudnymi zadaniami, ale nikt nie panikował. Atena- bogini mądrości, którą prezentowaliśmy części krasomówczej, przychylnym okiem patrzyła na nas z Olimpu. Wynikiem tej rywalizacji był oczywiście laur zwycięstwa- II zaszczytne miejsce. Czuliśmy się tak, jakbyśmy zasiedli do uczty obok samego Zeusa.

Gratulacje! Dobra robota!


 

 

 

17 kwietnia w MCK w Gostyninie odbył się konkurs recytatorski  „Pięknie być człowiekiem”. W tym roku  uczniowie wybierali utwory Jana Pawła II oraz ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowali kategorii klas I-III Oliwia Michalska, Jacek Matuszewski i Kacper Dobiński. Grupa starszych recytatorów  klas IV-VI to Klaudia Garstka, Kinga Garstka oraz Paulina Osińska. Rywalizacja była niezwykle trudna, licznie zgromadzeni miłośnicy literatury dzielnie zmagali się z tremą. Jury doceniło naszą najmłodszą reprezentantkę- Oliwkę, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!


 

 

26 marca 2015 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego wstąpiły w poczet członków  Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody. Uroczystość  rozpoczęła  inscenizacja pod hasłem „Przyjaciele lasu” w wykonaniu przedszkolaków. Na potwierdzenie przynależności do LOP  panie z Zarządu Ligii Ochrony Przyrody w Gostyninie pasowały  dzieci na „małych przyrodników”, wręczyły dyplomy, legitymacje oraz upominki.  Na zakończenie uroczystości dzieci z OP oraz uczniowie klas I – III,  którzy  wzięli udział w konkursach  pod hasłem „Bajkowy Las” i „Drzewa Naszych Lasów”, zorganizowanych w ramach  ogólnopolskiej akcji „Dni Przyjaciół Lasu 2015 r.” otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.


 

 

24 lutego naszą szkołę odwiedziła pani Zenona Radzka – lokalna poetka. Była to niezwykle miła wizyta. Dzieci miały okazję spotkać osobę, która kocha pisać, pisze zawsze i o wszystkim. Nasz niezwykły gość spotkał się z uczniami w dwóch grupach. Pani Radzka czytała swoje wiersze, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Dużym zaskoczeniem był fakt, iż poetka w dzieciństwie uczęszczała do naszej szkoły, ponieważ pochodzi z Zaborowa Starego. Mało tego! Zna dziadków niektórych naszych uczniów. Fakt ten sprawił, iż poczuliśmy tajemniczą więź z naszym niezwykłym gościem. Ciepła atmosfera, jaką roztacza pani Radzka i osobowość człowieka ciekawego świata i otwartego na innych- tego się nie zapomina! Spotkanie z poetką zaowocowało natchnieniem niektórych uczniów. Teraz próbują swoich sił i tworzą własne utwory. Brawo!! To zasługa pani Radzkiej.

Pani Zenona Radzka nie tylko pisze, ale również własnoręcznie ozdabia suszonymi roślinami upominki- wiersze okolicznościowe, które wręcza znajomym i najbliższym przy różnych okazjach. My również po wizycie gościa otrzymaliśmy taki dar. Dziękujemy serdecznie!