Get Adobe Flash player

 

 

19 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.  Celem wizyty funkcjonariuszy, było omówienie dzieciom zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. W czasie spotkania stróże prawa omówili zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy łyżwach. Ponadto przypomniano wszystkim, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy.  Na koniec policjanci rozdali znaczki odblaskowe  z numerami alarmowymi, życząc dzieciom bezpiecznych i udanych ferii. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa!

 

 

[Zobacz  zdjęcia]

 

 

 

W czwartek  3 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I - III  odwiedziła Pani Mariola Sieradzka – pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Sokołowie. Podczas spotkania pielęgniarka opowiedziała dzieciom co należy zrobić, aby być zdrowym. Przypomniała o podstawowych zasadach dbania  o czystość i higienę całego ciała, szczególnie o konieczności mycia rąk, zębów oraz o prawidłowym odżywianiu się. Dzieci uświadomiły sobie, że należy dbać o estetyczny wygląd, i że częste mycie rąk i zębów pomaga w utrzymaniu zdrowia. Na koniec dzieci losowały pytania związane z tematyka prozdrowotną i odpowiadały na nie. Pani pielęgniarka była pod wrażeniem wiadomości, jakie posiadają dzieci na temat zdrowia i choroby. To była bardzo pouczająca i niezwykle ciekawa lekcja.

 

 

 

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły świętowali 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
Pan Ireneusz Zając- prezes Zarządu Powiatowego Koła Kombatantów, kpt. Wacław Błaszczyk – były żołnierz Sił Zbrojnych na Zachodzie z małżonką Panią Darią Błaszczyk oraz Pan Aleksander Kowacz- były więzień obozu koncentracyjnego. 
Po występie uczniów kpt. Wacław Błaszczyk wręczył nowym członkom Szkolnego Koła Przyjaciół Kombatantów legitymacje członkowskie. Następnie rozstrzygnięty został konkurs „35 lat Solidarności”, w którym I miejsce zajęła Marta Balcerzak, II - Karolina Rędzikowska, a III Klaudia Garstka. Wyróżniona została Magdalena Jurczyk. Nagrodzonym gratulujemy!
Takie święto to okazja do spotkania z historią oko w oko. Szanowni goście przybliżyli dzieciom trudne chwile naszych dziejów. Zawsze z wdzięcznością dziękujemy za miłe spotkanie i liczymy na wiele lat współpracy z panami kombatantami.

 

 

 

W dniu 3 listopada w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”. Ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.
Ostatecznie, po długich naradach, Jury wyłoniło następujących laureatów:

Punkty Przedszkolne:
I miejsce - Julia Szczupałkiewicz – ZSPiG w Emilianowie
I miejsce - Hubert Buchner – ZSPiG w Lucieniu

Oddziały Przedszkolne:
I miejsce -  Nikola Buchner – ZSPiG w Lucieniu
II miejsce -  Julia Kłosińska  - ZSPiG w Solcu
III miejsce – Sandra Lewandowska – SP w Teodorowie
Wyróżnienia: Klaudia Zielińska -  ZSPiG w Białotarsku
Jakub Gralak - SP w Sokołowie

 

Klasy I – III
I miejsce – Weronika Świderek – SP w Teodorowie
I miejsce – Paweł Gałecki – ZSPiG w Białotarsku
II miejsce – Karolina Wojtczak – ZSPiG w Białotarsku
II miejsce – Igor Dan – ZSPiG w Lucieniu
III miejsce – Julia Winiecka – ZSPiG w Białotarsku
III miejsce – Kacper Bajerowicz – SP w Sokołowie
Wyróżnienia: Łukasz Laskowski – SP w Sokołowie
Alan Kurek – ZSPiG w Solcu

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

[Zobacz zdjęcia]

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

Dnia 15 maja 2015 r.  uczniowie oraz opiekunowie: Jolanta Michalak, Jolanta Zielińska, Agnieszka Polichnowska i Anna Dembowska wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Poznali historię powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Zjechali windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi,  przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeli wyeksploatowane komory solne. Zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie i inne osobliwości górnictwa solnego.
Następnie w Kruszwicy weszli na szczyt Mysiej Wieży, stanowiącej doskonały punkt widokowy. Z jej szczytu zachwycali się widokiem na malownicze zatoczki i wysepki jeziora Gopło, miasto oraz rozległą równinę kujawską. Równie atrakcyjny był rejs statkiem spacerowym "Rusałka" po jeziorze.
Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły. Już nie możemy się doczekać następnej wyprawy!


 

 

Dnia 4 maja odbył się w naszej szkole apel upamiętniający Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas V i VI przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli zebranym, jakie znaczenie dla Polski miało uchwalenie tak ważnego dokumentu.

Jakże jesteśmy szczęśliwe
dziś my - polskie dzieci, 
w wolnym urodzone kraju!
Jakże jasno dziś nam Biały Orzeł świeci
w dniu Trzeciego Maja!
Dziś w wolnej Polsce naród cały
święci ten dzień radosny, 
dzień wolności i chwały,
święto wiosny
!


 

 

 

30 kwietnia odbyła się wycieczka do Zoo Safari w Borysewie.  Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie  ogrodu Zoo Kolejką. Przewodnik zapewnił  interesujący komentarz dotyczący oglądanych  gatunków dzikich zwierząt. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, w trakcie których  miały możliwość pogłaskać żółwia, węża oraz jaszczurkę. Kolejną atrakcją w czasie wycieczki było pokazowe karmienie lwów, a po nim godzinna zabawa w przepięknej Figlarni. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych w Mini Zoo. Pod okiem pracownika ogrodu zoologicznego  dzieci  bawiły się wspaniale karmiąc zwierzęta .


 

 

 

 

 

 

Pod takim hasłem uczniowie klasy piątej przygotowywali się do konkursu mitologicznego, do którego zaprosiła nas Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach. Wykonaliśmy tytaniczną pracę i okazało się, że wiedza dotycząca starożytnych wierzeń greckich wcale nie jest naszą piętą achillesową. Z olimpijskim spokojem 29 kwietnia czteroosobowa drużyna (Marta Balcerzak, Klaudia Garstka, Karolina Rędzikowska i Mateusz Osiński) heroicznie zmagała się z trudnymi zadaniami, ale nikt nie panikował. Atena- bogini mądrości, którą prezentowaliśmy części krasomówczej, przychylnym okiem patrzyła na nas z Olimpu. Wynikiem tej rywalizacji był oczywiście laur zwycięstwa- II zaszczytne miejsce. Czuliśmy się tak, jakbyśmy zasiedli do uczty obok samego Zeusa.

Gratulacje! Dobra robota!


 

 

 

17 kwietnia w MCK w Gostyninie odbył się konkurs recytatorski  „Pięknie być człowiekiem”. W tym roku  uczniowie wybierali utwory Jana Pawła II oraz ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowali kategorii klas I-III Oliwia Michalska, Jacek Matuszewski i Kacper Dobiński. Grupa starszych recytatorów  klas IV-VI to Klaudia Garstka, Kinga Garstka oraz Paulina Osińska. Rywalizacja była niezwykle trudna, licznie zgromadzeni miłośnicy literatury dzielnie zmagali się z tremą. Jury doceniło naszą najmłodszą reprezentantkę- Oliwkę, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!


 
More Articles...