Get Adobe Flash player

 

 

[Zobacz zdjęcia]

 

W ostatni piątek czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Rozpoczęła się ona  Mszą św, w kościele w Sokołowie. Następnie w sali reprezentacyjnej naszej szkoły najlepsi uczniowie z rąk pani dyrektor Ewy Wachowicz otrzymali nagrody za wyniki w nauce oraz 100% frekwencję. Przybyli na uroczystość goście: zastępca wójta Gminy Gostynin- Pan Andrzej Szyszka, radni gminy  Pan Jerzy Węglewski oraz Pan Marek Balcerzak złożyli nagrodzonym gratulacje i życzyli udanych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

 

[Zobacz zdjęcia]

 

22 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania absolwentów. Uczniowie klasy szóstej wspólnie z młodszymi kolegami zaprezentowali program artystyczny, którym pożegnali się z naszą szkołą. Podziękowali w nim Radzie Pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi za wspólnie spędzone lata. Rodzice nie kryli wzruszenia, gdy padały słowa podziękowania skierowane do nich za trud włożony w ich wychowanie.
Na zakończenie zebrani oglądali film nakręcony przez absolwentów. Następnie wszyscy ubawili się skeczem, który w tajemnicy przygotowywali uczniowie klasy szóstej. Tu dopiero rodzice zorientowali się, po co ich dzieciom potrzebne były nietypowe przedmioty, np. wielki garnek.
Najpierw łzy wzruszenia, potem łzy radości. Szkoda, że musimy się żegnać, bo przecież zawsze rozstania są trudne.


 

 

 

 

Wiele atrakcji przygotowała dla dzieci z Sokołowa Rada Rodziców, która ufundowała im wycieczkę do parku linowego Wake Park Jezioro Czarne we Włocławku. Humory dopisywały, odwagi nikomu nie zabrakło, mimo że trasy, które miały pokonać, były skomplikowane. Choć na końcu wycieczki pogoda spłatała nam niezłego figla i emocji było sporo, to jednak wracaliśmy pełni radości. Tej wyprawy z elementami survivalu na pewno nie zapomnimy!


 

 

 


Pobierz wykaz podręczników PDF

 


Pobierz wykaz podręczników RTF

 

 


 

 

 

 

[Zobacz zdjęcia]

 

 

 

 

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas I-III oraz klas IV-VI.  W tym roku 8 czerwca odwiedziło nas wiele szkół. Oprócz 8 szkół gminnych do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkoły w Strzelcach i szkoły w Łaniętach.Na każdym poziomie wiekowym uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali testy ortograficzne. Najlepsza w I. kategorii wiekowej okazała się uczennica SP z Solca Urszula Serwicka  przygotowywana przez panią Katarzynę Jastrzębską. W grupie starszej zwyciężyła uczennica SP w Teodorowie- Kinga Idziak przygotowywana przez panią Mariolę Garstkę. Sokołów reprezentowały Julia Polichnowska i Karolina Rędzikowska. Gratulujemy wszystkim Mistrzom Ortografii i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

[Zobacz zdjęcia]


Piknik rodzinny to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie. Do organizacji tego przedsięwzięcia włączają się wszyscy. W tym roku 11 czerwca Rada Rodziców zapewniła dzieciom wiele atrakcji: dmuchaną zjeżdżalnię, karuzelę, ring bokserski, basen z kulkami, watę cukrową i loterię fantową. Uczniowie młodszych klas zaprezentowali program artystyczny dla swoich rodziców, a nauczyciele przeprowadzili konkurencje sportowe. Dla każdego znalazła się słodka nagroda i kiełbasa z grilla. Na zakończenie imprezy dojechał wóz strażacki. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wnętrze wozu, usiąść za kierownicą, a nawet spróbować trafić do celu strumieniem wody z węża strażackiego. Pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni. Szkoda, że na następny Piknik Rodzinny trzeba czekać cały rok…

 

 

 

 

Dzień 1 czerwca upłynął szóstej klasie w bardzo miłej atmosferze. Zostali zaproszeni na „Dni otwarte” do szkoły w Białotarsku, gdzie mieli okazję oglądać przygotowany przez SU tamtejszej szkoły „Przegląd talentów”. Następnie mogli na boisku szkolnym uczestniczyć w rywalizacjach sportowych. Młodzież szkolna miała możliwość poznania się, integracji i zabawy. Z pewnością ten dzień należał do udanych.

 

 

 

 

Dnia 24 maja w ZSPiG w Lucieniu odbył się kolejny już konkurs recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
-  Tobiasz Zając- oddział przedszkolny
- Jacek Matuszewski- kl. IV
- Oliwier Myszkowski- kl. IV
- Klaudia Garstka- kl. VI
- Magdalena Jurczyk- kl. VI
Sukcesem okazał się występ najmłodszego uczestnika- debiutanta z oddziału przedszkolnego- Tobiasza, który nie krył zadowolenia z II miejsca w konkursie. Gratulujemy!!!

 

 

 


Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że wypada wówczas 100 rocznica śmierci pisarza. W związku z tym organizowane są liczne uroczystości.  Należy do nich również Majówka z Sienkiewiczem, która odbyła się 15 maja   w remizie OSP Białotarsk zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną.
Uczniowie naszej szkoły -  Mikołaj Ostrowski, Wiktor Szymkiewicz i Karolina Rędzikowska -  uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, czytając fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”. Było to ciekawe doświadczenie. Imprezę uświetnił swą obecnością wójt gminy Gostynin- Pan Edmund Zieliński z małżonką, którzy rozpoczęli sesję pięknego czytania. Ozdobą uroczystości był zespół ludowy „Białki”, który przypomniał piosenki znane z ekranizacji powieści polskiego Noblisty.


 

 

 

10 maja gościliśmy w ZSP i G w Solcu. Przyjęto nas niezwykle miło. Uczniowie klasy szóstej z wychowawcą mieli okazję spotkać swoich kolegów ze szkoły w Teodorowie i oglądać program artystyczny przygotowany przez ich rówieśników z Solca. Szkoła zaprezentowała swoich uzdolnionych uczniów, którzy oryginalnie nam się przedstawili. Podziwialiśmy talenty wokalne i taneczne członków zespołu ludowego. Następnie spróbowaliśmy pysznych wypieków, własnoręcznie wykonanych przez młodych  cukierników. Mieliśmy również możliwość rywalizacji sportowej na szkolnym boisku. Zwieńczeniem spotkania było ognisko, przy którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Uczniowie wyjechali zadowoleni i pełni humoru. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

 

 

 

 

Jak co roku społeczność szkolna w Sokołowie uczciła Rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uroczystym apelem. Uczniowie starszych klas przypomnieli historię pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji opartej na trójpodziale władzy. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy pieśń patriotyczną Witaj Majowa Jutrzenko.


 

 

 

Po raz już kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno- Literackim „CZTERY PORY ROKU”. 13 maja gościliśmy w Zespole Szkół im. Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Duninowie. W bieżącym roku  uczniowie z  28 szkół podstawowych i gimnazjów    zaprezentowali   umiejętności   w wybranych  przez siebie  kategoriach: plastycznej lub literackiej. Spośród 262  prac plastycznych  i 76 wierszy jury wyłoniło te najbardziej ciekawe, najbardziej oryginalne. Tym bardziej jesteśmy dumni, że reprezentanci naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca. Należą do nich:
- Wiktoria Łukaszewicz (kl. I)- II miejsce, kategoria plastyczna;
-  Julia Polichnowska (kl. III)- I miejsce, kategoria literacka;
- Weronika Szkopińska (kl.V)- wyróżnienie, kategoria literacka.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Już wiemy! Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus. Wśród uczniów naszej szkoły najlepsza okazała się Karolina Rędzikowska, która otrzymała tytuł laureata w olimpiadzie z języka polskiego. Brawo! Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia!

 

 

 

 

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza,

odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

J. I. Kraszewski


25 maja dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Matki. Recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki oraz zatańczyły dla swoich ukochanych mam. Na koniec złożyły życzenia, wręczyły laurki i mile spędziły czas delektując się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.


 

 

 

14 kwietnia w MCK w Gostyninie odbyły się Rejonowe Eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. J. Korczaka „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”, które wspólnie zorganizowali Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie i Miejskie Centrum Kultury.
Jury w składzie p. Andrzej Ziółkowski (przewodniczący), p. Julia Łoś, p. Magdalena Garstka, p. Jolanta Bigus wysłuchało prezentacji 39 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała następująca grupa uczniów:
- Magdalena Jurczyk- kl. VI
- Klaudia Garstka- kl. VI
- Karolina Rędzikowska- kl. VI
- Jacek Matuszewski- kl. IV
- Oliwier Myszkowski- kl. IV
Jury wyróżniło recytację Oliviera, który otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Gratulujemy!

 

 
More Articles...