Get Adobe Flash player

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. W tym dniu do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody dołączyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Aby stać się prawdziwymi przyrodnikami , musiały przejść  przyrodniczy test. Wypadły znakomicie. Zostały pasowane na członków SKLOP, otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje. Po pasowaniu, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „ Przyroda wokół nas”.                                                                                               

W kategorii  przedszkola:

I miejsce zdobył Tobiasz Zając

II - Miłosz Andrzejczak i Wojciech Spryszyński                                                                                            

Kategoria klas I – III

I -  miejsce– Łukasz Laskowski  i Antoni Spryszyński                                                                                                

II -   Julia Dembowska                                                                                                                                               

Kategoria klas  IV- VI

I - Oliwier Myszkowski

II -  Klaudia Garstka                                                                                                                                              

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Rok 2016 ogłoszony został rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Patron Roku- Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem. Obejmował on siedem zadań, nad którymi pracowały trzyosobowe drużyny ze szkół w dwóch kategoriach - szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Zadania, z którymi mierzyli się uczestnicy to:

1. pisemny konkurs błyskawiczny;
2. krzyżówka;
3. kreatywne myślenie;
4. puzzle;
5. prawidłowa kolejność zdarzeń;
6. test wiedzy o Sienkiewiczu;
7. karykatura postaci Sienkiewicza.

Nasza drużyna w składzie: Klaudia Garstka, Karolina Rędzikowska i Mateusz Osiński zdobyła zaszczytne I miejsce.

Pojechaliście na konkurs, aby pokrzepić nasze serca!

Gratulacje!!!

 

 

Zobacz nowe zdjęcia

 

 


Jak ważne jest edukacja czytelnicza dla człowieka, zwłaszcza młodego, wie każdy z nas. Aby rozwijać i promować czytelnictwo klasa V i VI zgłosiły swoje uczestnictwo w internetowej akcji wydawnictwa GWO pod hasłem „Między nami czytelnikami”. Gra polega na zespołowym działaniu i na wykonaniu 3 zadań w ciągu roku szkolnego.
Pierwsze zadanie polegało na napisaniu limeryka ( dla niewtajemniczonych- wiersza o określonych parametrach), a następnie wykorzystaniu go do promocji czytelnictwa. Drugie zadanie to wymyślenie i zaprojektowanie gry bazującej na motywach ulubionych książek. Za poszczególne zadania otrzymywaliśmy kapsle- punkty. Pierwszy etap zaliczyły obie grupy, otrzymały po 10 kapsli. Przy drugim zadaniu niestety wyłamała się drużyna Piątaków Sokolaków. Szóstaki Sokolaki opracowały grę „Baśniowa podróż”, a nawet rozpopularyzowały wśród młodszych klas. Gra teraz znajduje się w bibliotece szkolnej, gdzie można spróbować swoich sił.
Przed nami trzecie zadanie- opracowanie w formie czytelniczej jakiejś ciekawej opowieści lokalnej. Zobaczymy, czy podołamy. Trzymajcie za nas kciuki!

 

 

 

19 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.  Celem wizyty funkcjonariuszy, było omówienie dzieciom zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. W czasie spotkania stróże prawa omówili zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy łyżwach. Ponadto przypomniano wszystkim, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy.  Na koniec policjanci rozdali znaczki odblaskowe  z numerami alarmowymi, życząc dzieciom bezpiecznych i udanych ferii. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa!

 

 

[Zobacz  zdjęcia]

 

 

 

W czwartek  3 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I - III  odwiedziła Pani Mariola Sieradzka – pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Sokołowie. Podczas spotkania pielęgniarka opowiedziała dzieciom co należy zrobić, aby być zdrowym. Przypomniała o podstawowych zasadach dbania  o czystość i higienę całego ciała, szczególnie o konieczności mycia rąk, zębów oraz o prawidłowym odżywianiu się. Dzieci uświadomiły sobie, że należy dbać o estetyczny wygląd, i że częste mycie rąk i zębów pomaga w utrzymaniu zdrowia. Na koniec dzieci losowały pytania związane z tematyka prozdrowotną i odpowiadały na nie. Pani pielęgniarka była pod wrażeniem wiadomości, jakie posiadają dzieci na temat zdrowia i choroby. To była bardzo pouczająca i niezwykle ciekawa lekcja.

 

 

 

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły świętowali 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
Pan Ireneusz Zając- prezes Zarządu Powiatowego Koła Kombatantów, kpt. Wacław Błaszczyk – były żołnierz Sił Zbrojnych na Zachodzie z małżonką Panią Darią Błaszczyk oraz Pan Aleksander Kowacz- były więzień obozu koncentracyjnego. 
Po występie uczniów kpt. Wacław Błaszczyk wręczył nowym członkom Szkolnego Koła Przyjaciół Kombatantów legitymacje członkowskie. Następnie rozstrzygnięty został konkurs „35 lat Solidarności”, w którym I miejsce zajęła Marta Balcerzak, II - Karolina Rędzikowska, a III Klaudia Garstka. Wyróżniona została Magdalena Jurczyk. Nagrodzonym gratulujemy!
Takie święto to okazja do spotkania z historią oko w oko. Szanowni goście przybliżyli dzieciom trudne chwile naszych dziejów. Zawsze z wdzięcznością dziękujemy za miłe spotkanie i liczymy na wiele lat współpracy z panami kombatantami.

 

 

 

W dniu 3 listopada w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”. Ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.
Ostatecznie, po długich naradach, Jury wyłoniło następujących laureatów:

Punkty Przedszkolne:
I miejsce - Julia Szczupałkiewicz – ZSPiG w Emilianowie
I miejsce - Hubert Buchner – ZSPiG w Lucieniu

Oddziały Przedszkolne:
I miejsce -  Nikola Buchner – ZSPiG w Lucieniu
II miejsce -  Julia Kłosińska  - ZSPiG w Solcu
III miejsce – Sandra Lewandowska – SP w Teodorowie
Wyróżnienia: Klaudia Zielińska -  ZSPiG w Białotarsku
Jakub Gralak - SP w Sokołowie

 

Klasy I – III
I miejsce – Weronika Świderek – SP w Teodorowie
I miejsce – Paweł Gałecki – ZSPiG w Białotarsku
II miejsce – Karolina Wojtczak – ZSPiG w Białotarsku
II miejsce – Igor Dan – ZSPiG w Lucieniu
III miejsce – Julia Winiecka – ZSPiG w Białotarsku
III miejsce – Kacper Bajerowicz – SP w Sokołowie
Wyróżnienia: Łukasz Laskowski – SP w Sokołowie
Alan Kurek – ZSPiG w Solcu

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

[Zobacz zdjęcia]

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

 

 

Dnia 15 maja 2015 r.  uczniowie oraz opiekunowie: Jolanta Michalak, Jolanta Zielińska, Agnieszka Polichnowska i Anna Dembowska wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Poznali historię powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Zjechali windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi,  przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeli wyeksploatowane komory solne. Zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie i inne osobliwości górnictwa solnego.
Następnie w Kruszwicy weszli na szczyt Mysiej Wieży, stanowiącej doskonały punkt widokowy. Z jej szczytu zachwycali się widokiem na malownicze zatoczki i wysepki jeziora Gopło, miasto oraz rozległą równinę kujawską. Równie atrakcyjny był rejs statkiem spacerowym "Rusałka" po jeziorze.
Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły. Już nie możemy się doczekać następnej wyprawy!


 
More Articles...