Get Adobe Flash player

 

 

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza,

odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

J. I. Kraszewski


25 maja dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Matki. Recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki oraz zatańczyły dla swoich ukochanych mam. Na koniec złożyły życzenia, wręczyły laurki i mile spędziły czas delektując się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.


 

 

 

24 maja w Zespole Szkoły  Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu odbył się II Powiatowy, XVI Gminny Konkurs Recytatorski „Śpieszmy się kochać ludzi”. Tobiasz Zając z oddziału przedszkolnego  zachwycił jury  recytacją wiersza  Juliana Tuwima pt. „Okulary” i zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

 

 

[Zobacz  zdjęcia]


20 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą odwiedziły Ogród Zoologiczny w Płocku. Na miejscu czekała na przedszkolaków pani animatorka, która zabrała je na wspaniałą „Przygodę w ZOO”. Jest to nowa możliwość zwiedzania Ogrodu Zoologicznego w formie zabawy ukierunkowanej na poznawanie świata zwierząt  i ciekawostek z nim związanych. Dzieci pięknie poradziły sobie z trudnymi zadaniami, karmiły zwierzęta w Mini Zoo oraz obserwowały zwierzęta egzotyczne. Ostatnim punktem programu, była długo wyczekiwana zabawa w Mini Parku Linowym „Zoolandia”. Zabawy    w parku linowym uczą opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości. Dzieci bawiły się wyśmienicie, i już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty w ZOO.


 

 

 

28 kwietnia odbył się V Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Motywem przewodnim były utwory ludowe. Zamiarem organizatorów była popularyzacja muzyki i utworów ludowych, budzenie zainteresowania dzieci piękną tradycją wsi polskiej i śpiewania ludowych utworów „ przy każdej okazji”. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Dąbrowska i Nadia Kowalczyk z oddziału przedszkolnego oraz Julia Dembowska z klasy III. W obu kategoriach udało się wyśpiewać I miejsce.

Gratulujemy naszym „młodym talentom muzycznym” i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

W  kwietniu w oddziale przedszkolnym  realizowany był  program edukacji  antytytoniowej „ Czyste powietrze wokół nas”. Jest  on jednym z narzędzi , służących realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia , w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Celem programu było przede wszystkim: zwiększenie poziomu wiedzy nt. szkodliwości aktywnego  i biernego palenia, wzrostu kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.  Ostatnie zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Joanna Zając – pracownik Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gostyninie, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

 

 

 

 

W dniach 14 i 15 marca w naszej szkole odbyła się olimpiada ogólnopolska z języka polskiego i matematyki dla klas szóstych - Olimpus 2016. W części polonistycznej brało udział pięcioro uczniów, w matematycznej sześcioro. Olimpiada była testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

Prace uczestników zostały wysłane do siedziby Olimpusa w Warszawie. Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki, które po 11 maja powinny zostać ogłoszone. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie będą z nich zadowoleni.

 

 

 

 

 

 

Rok 2016 ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza w związku z przypadającą 15 listopada setną rocznicą śmierci tego wielkiego pisarza, który w 1905 r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

Chcieliśmy uczcić pamięć tego wielkiego pisarza poprzez zorganizowanie w szkolnej bibliotece lekcji pięknego czytania fragmentów książek Sienkiewicza. W ten sposób zachęciliśmy czytelników do zapoznawania się z dorobkiem pisarza i do przeczytania nie tylko „W pustyni i w puszczy”, ale również wielkich powieści historycznych.

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. W tym dniu do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody dołączyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Aby stać się prawdziwymi przyrodnikami , musiały przejść  przyrodniczy test. Wypadły znakomicie. Zostały pasowane na członków SKLOP, otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje. Po pasowaniu, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „ Przyroda wokół nas”.                                                                                               

W kategorii  przedszkola:

I miejsce zdobył Tobiasz Zając

II - Miłosz Andrzejczak i Wojciech Spryszyński                                                                                            

Kategoria klas I – III

I -  miejsce– Łukasz Laskowski  i Antoni Spryszyński                                                                                                

II -   Julia Dembowska                                                                                                                                               

Kategoria klas  IV- VI

I - Oliwier Myszkowski

II -  Klaudia Garstka                                                                                                                                              

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Rok 2016 ogłoszony został rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Patron Roku- Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem. Obejmował on siedem zadań, nad którymi pracowały trzyosobowe drużyny ze szkół w dwóch kategoriach - szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Zadania, z którymi mierzyli się uczestnicy to:

1. pisemny konkurs błyskawiczny;
2. krzyżówka;
3. kreatywne myślenie;
4. puzzle;
5. prawidłowa kolejność zdarzeń;
6. test wiedzy o Sienkiewiczu;
7. karykatura postaci Sienkiewicza.

Nasza drużyna w składzie: Klaudia Garstka, Karolina Rędzikowska i Mateusz Osiński zdobyła zaszczytne I miejsce.

Pojechaliście na konkurs, aby pokrzepić nasze serca!

Gratulacje!!!

 

 

Zobacz nowe zdjęcia

 

 


Jak ważne jest edukacja czytelnicza dla człowieka, zwłaszcza młodego, wie każdy z nas. Aby rozwijać i promować czytelnictwo klasa V i VI zgłosiły swoje uczestnictwo w internetowej akcji wydawnictwa GWO pod hasłem „Między nami czytelnikami”. Gra polega na zespołowym działaniu i na wykonaniu 3 zadań w ciągu roku szkolnego.
Pierwsze zadanie polegało na napisaniu limeryka ( dla niewtajemniczonych- wiersza o określonych parametrach), a następnie wykorzystaniu go do promocji czytelnictwa. Drugie zadanie to wymyślenie i zaprojektowanie gry bazującej na motywach ulubionych książek. Za poszczególne zadania otrzymywaliśmy kapsle- punkty. Pierwszy etap zaliczyły obie grupy, otrzymały po 10 kapsli. Przy drugim zadaniu niestety wyłamała się drużyna Piątaków Sokolaków. Szóstaki Sokolaki opracowały grę „Baśniowa podróż”, a nawet rozpopularyzowały wśród młodszych klas. Gra teraz znajduje się w bibliotece szkolnej, gdzie można spróbować swoich sił.
Przed nami trzecie zadanie- opracowanie w formie czytelniczej jakiejś ciekawej opowieści lokalnej. Zobaczymy, czy podołamy. Trzymajcie za nas kciuki!

 
More Articles...