Get Adobe Flash player

 

 

28 kwietnia odbył się V Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów Muzycznych w Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Motywem przewodnim były utwory ludowe. Zamiarem organizatorów była popularyzacja muzyki i utworów ludowych, budzenie zainteresowania dzieci piękną tradycją wsi polskiej i śpiewania ludowych utworów „ przy każdej okazji”. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Dąbrowska i Nadia Kowalczyk z oddziału przedszkolnego oraz Julia Dembowska z klasy III. W obu kategoriach udało się wyśpiewać I miejsce.

Gratulujemy naszym „młodym talentom muzycznym” i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

W  kwietniu w oddziale przedszkolnym  realizowany był  program edukacji  antytytoniowej „ Czyste powietrze wokół nas”. Jest  on jednym z narzędzi , służących realizacji celów Narodowego Programu Zdrowia , w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Celem programu było przede wszystkim: zwiększenie poziomu wiedzy nt. szkodliwości aktywnego  i biernego palenia, wzrostu kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.  Ostatnie zajęcia warsztatowe poprowadziła pani Joanna Zając – pracownik Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gostyninie, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

 

 

 

 

W dniach 14 i 15 marca w naszej szkole odbyła się olimpiada ogólnopolska z języka polskiego i matematyki dla klas szóstych - Olimpus 2016. W części polonistycznej brało udział pięcioro uczniów, w matematycznej sześcioro. Olimpiada była testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

Prace uczestników zostały wysłane do siedziby Olimpusa w Warszawie. Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki, które po 11 maja powinny zostać ogłoszone. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie będą z nich zadowoleni.

 

 

 

 

 

 

Rok 2016 ogłoszono Rokiem Henryka Sienkiewicza w związku z przypadającą 15 listopada setną rocznicą śmierci tego wielkiego pisarza, który w 1905 r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

Chcieliśmy uczcić pamięć tego wielkiego pisarza poprzez zorganizowanie w szkolnej bibliotece lekcji pięknego czytania fragmentów książek Sienkiewicza. W ten sposób zachęciliśmy czytelników do zapoznawania się z dorobkiem pisarza i do przeczytania nie tylko „W pustyni i w puszczy”, ale również wielkich powieści historycznych.

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. W tym dniu do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody dołączyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Aby stać się prawdziwymi przyrodnikami , musiały przejść  przyrodniczy test. Wypadły znakomicie. Zostały pasowane na członków SKLOP, otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje. Po pasowaniu, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „ Przyroda wokół nas”.                                                                                               

W kategorii  przedszkola:

I miejsce zdobył Tobiasz Zając

II - Miłosz Andrzejczak i Wojciech Spryszyński                                                                                            

Kategoria klas I – III

I -  miejsce– Łukasz Laskowski  i Antoni Spryszyński                                                                                                

II -   Julia Dembowska                                                                                                                                               

Kategoria klas  IV- VI

I - Oliwier Myszkowski

II -  Klaudia Garstka                                                                                                                                              

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Rok 2016 ogłoszony został rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Patron Roku- Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem. Obejmował on siedem zadań, nad którymi pracowały trzyosobowe drużyny ze szkół w dwóch kategoriach - szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Zadania, z którymi mierzyli się uczestnicy to:

1. pisemny konkurs błyskawiczny;
2. krzyżówka;
3. kreatywne myślenie;
4. puzzle;
5. prawidłowa kolejność zdarzeń;
6. test wiedzy o Sienkiewiczu;
7. karykatura postaci Sienkiewicza.

Nasza drużyna w składzie: Klaudia Garstka, Karolina Rędzikowska i Mateusz Osiński zdobyła zaszczytne I miejsce.

Pojechaliście na konkurs, aby pokrzepić nasze serca!

Gratulacje!!!

 

 

Zobacz nowe zdjęcia

 

 


Jak ważne jest edukacja czytelnicza dla człowieka, zwłaszcza młodego, wie każdy z nas. Aby rozwijać i promować czytelnictwo klasa V i VI zgłosiły swoje uczestnictwo w internetowej akcji wydawnictwa GWO pod hasłem „Między nami czytelnikami”. Gra polega na zespołowym działaniu i na wykonaniu 3 zadań w ciągu roku szkolnego.
Pierwsze zadanie polegało na napisaniu limeryka ( dla niewtajemniczonych- wiersza o określonych parametrach), a następnie wykorzystaniu go do promocji czytelnictwa. Drugie zadanie to wymyślenie i zaprojektowanie gry bazującej na motywach ulubionych książek. Za poszczególne zadania otrzymywaliśmy kapsle- punkty. Pierwszy etap zaliczyły obie grupy, otrzymały po 10 kapsli. Przy drugim zadaniu niestety wyłamała się drużyna Piątaków Sokolaków. Szóstaki Sokolaki opracowały grę „Baśniowa podróż”, a nawet rozpopularyzowały wśród młodszych klas. Gra teraz znajduje się w bibliotece szkolnej, gdzie można spróbować swoich sił.
Przed nami trzecie zadanie- opracowanie w formie czytelniczej jakiejś ciekawej opowieści lokalnej. Zobaczymy, czy podołamy. Trzymajcie za nas kciuki!

 

 

 

Ważnym dniem w naszej szkole jest święto Patrona - Marii Kownackiej. Odbywa się on w lutym, ponieważ w tym właśnie miesiącu przypada kolejna rocznica śmierci pisarki.

29 lutego wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zebrali się w sali reprezentacyjnej, gdzie wprowadzono sztandar  i odśpiewano hymn szkoły. Następnie odbyła się prezentacja sylwetki pisarki, która swoje życie poświęciła twórczości dla dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały w konkursie wiedzy o życiu i twórczości pisarki. Konkurs czytelniczy sprawdzał stopień znajomości książek Kownackiej. Reprezentanci klas lepili postacie bohaterów książek, przedstawiali kalambury tytułowe, odpowiadali na podstawie czytanych fragmentów utworów na zadawane przez komisję pytania.

Nauka poprzez zabawę to jest to, co lubimy najbardziej. W kategorii klas IV-VI:

I miejsce zdobyła klasa VI,

II - klasa V,

III - IV klasa.


W klasach młodszych wszyscy otrzymali zaszczytny tytuł laureata.

Gratulujemy uczestnikom konkursu!

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy szóstej postanowili w nietypowy sposób pożegnać tegoroczną zimę. Wybrali się z opiekunami - panią Beatą Milczarek i panią Agnieszką Polichnowską na lodowisko do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. Pogoda była wiosenna, a zabawa na lodzie wybitnie zimowa. Niektórzy po raz pierwszy mieli kontakt z łyżwami i lodem. Można rozumieć to boleśnie dosłownie… Na szczęście wszyscy bezpieczni i cali wrócili do szkoły. Po tej zabawie zaczęliśmy żałować, że zima już minęła…

 

 

 

„Miałem zwyczaj powierzać chorym sprawy Kościoła i zawsze przynosiło to dobry skutek” -  tak mówił Jan Paweł II.

To starsi ludzie są skarbnicą wiedzy i autorytetem dla młodych pokoleń, dlatego  21 lutego po mszy św. w kościele w Sokołowie uczniowie klasy III zaprezentowali seniorom program, którym uczcili Światowy Dzień Chorego przypadający 11 lutego. Ma on uwrażliwić wiernych na wartość ludzkiego cierpienia i zachęcić do wspierania chorych i tych, którzy im służą.
Na uroczystości obecni byli również: pan Edmund Zieliński - Wójt Gminy Gostynin, ksiądz Marek Topolewski oraz radny gminy - pan Węglewski. Panie działające w Stowarzyszeniu Świetlic Wiejskich ugościły wszystkich przepysznym obiadem, a dzieci otrzymały słodkie podziękowania.
To bardzo miłe, kiedy spotykają się różne pokolenia. Młodzi nie zawsze doceniają wartość zdrowia. Należy więc przypominać słowa Jana Pawła II, który uczył, że drogą do świętości może być również choroba.

 
More Articles...