NIECHAJ POLSKA ZNA, JAKIE DZIECI MA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „ Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma”, organizowanym przez Międzyzakładową Komisję Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina we współpracy ze Starostwem Powiatowym.  Założeniem konkursu było odkrycie i upamiętnienie lokalnych – dotychczas mniej znanych – postaci, które powinny znaleźć swoje miejsce w historii oraz znaczących wydarzeń, które zachowane zostały w rodzinnej pamięci uczniów, a także utrwalanie poczucia dumy z dokonań przodków, którzy nie szczędzili sił walcząc o wolność Ojczyzny – nie tylko z orężem w ręku.

Laureatami  konkursu plastycznego zostali:

- w kategorii wiekowej 9-10 lat:

I miejsce - Wiktoria Łukaszewicz

II miejsce -  Kacper Bajerowicz

- w kategorii wiekowa 11 lat:

I miejsce Julia Polichnowska.

W konkursie literacki wyróżnienie otrzymała Weronika Szkopińska za pracę pt. „Mój bohater. Wspomnienia o moim dziadku”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 listopada w MCK w Gostyninie.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.